Pomoc wolontariuszy jest nieoceniona przy sprawnym funkcjonowaniu konwentu!
Zapraszamy do zostania wolontariuszem na Bykonie 2025! Za pomoc przy konwencie oferujemy darmową wejściówkę, nocleg na terenie oraz wyżywienie!
Zgłoszenia do 9 marca 2025
Uwaga! Wolontariusze oraz inne osoby, które w trakcie konwentu mogą mieć bezpośredni kontakt z małoletnimi uczestnikami konwentu muszą przesłać do nas zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego, Nie możemy nawiązać współpracy z osobą, która nie okaże ważnego zaświadczenia o niekaralności z KRK.
Instrukcja jak uzyskać zaświadczenie znajduje się na naszej stronie: https://www.bykon.pl/weryfikacja-personelu/
Zaświadczenie można przesłać do nas bezpośrednio na adres email: iod@bykon.pl
Nie wiesz kim chcesz zostać? Łap krótki opis każdej roli wolontariackiej!
Kim jest gżdacz?
Kim jest akredytacja?
Kim jest techniczny?
Kim jest patrolowiec?
Kim jest medyk?
Masz pytania? Pisz śmiało do:
Organizator ds. Gżdaczy – Mikołaj „Mikihisa” Ziebiński
mikolaj.ziebinski@bykon.pl
Organizator ds. Medyków – Maciej “Medyk” Sobczyk
maciej.sobczyk@bykon.pl
Koordynatorka Pionu Kadr – Małgorzata “Gosai” Piaskowska
malgorzata.piaskowska@bykon.pl
Organizatorka ds. Patrolu – Katarzyna “Pela” Błaszkowska
katarzyna.blaszkowska@bykon.pl
Organizator ds. Technicznych – Filip “Mast” Kozłowski
filip.kozlowski@bykon.pl
Krótki FAQ dla wolontariuszy
Czy będzie nocleg?
Czy będzie jedzonko?
Co z tą koszulką?
Jak zostać medykiem?
Po zakończeniu zgłoszeń za pośrednictwem formularza wolontariackiego, w pierwszej kolejności rozpatrywane są zgłoszenia osób „sprawdzonych” – osób, które już pracowały przy zabezpieczeniu medycznym Bykonu, lub odbywały szkolenia np. związane z Telefonem Zaufania zorganizowane przy współpracy z organizatorami Bykonu. Nie jest to liczna grupa, zwykle zajmuje nie więcej niż połowę wolnych miejsc przeznaczonych na zabezpieczenie medyczne, ale jest niezbędna – To dzięki ich doświadczeniu z pracy na Bykonie, będzie nam wszystkim łatwiej wdrożyć nowe osoby z istniejących procedur, zasad i metod postępowania, ale przede wszystkim, ma to na celu zwiększyć nasze bezpieczeństwo – zarówno uczestników jak i obsługi – I zapewnić możliwie jak najbardziej kompetentne zabezpieczenie imprezy.
W następnej kolejności wolne miejsca obsadza się wolontariuszami wyrażającymi w formularzu chęć zostania wolontariuszem zabezpieczenia medycznego – „Czy chciałbyś zostać Medykiem?” – z pośród tych zgłoszeń pierwszeństwo mają, zgodnie z treścią zawartą w formularzu wolontariackim, „Osoby z doświadczeniem na podobnych wydarzeniach oraz z kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy”.
Od tej zasady jest jeden wyjątek – Jeśli macie wykształcenie medyczne czy okołomedyczne, też bierzemy je pod uwagę i staramy się takie osoby – chętne na wolontariat zabezpieczenia medycznego – wciągać w nasze szeregi jak najliczniej.
Wiele z osób chętnych na wolontariat posiada różne kursy związane z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi, w wybieraniu osób do zabezpieczenia medycznego staramy się zawsze brać pod uwagę rodzaj kursu który macie, oraz umiejętności które dzięki niemu powinniście nabyć, jednak dla nas najważniejszy z kursów to Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – KPP – zakończony państwowym egzaminem.
Wszelkie pytania (o doświadczenie, uprawnienia itd.) jakie Szef Zabezpieczenia Medycznego lub jego Zastępcy, będą do was mieli – będziecie otrzymywać za pomocą maila, lub innych kanałów komunikacyjnych, o ile podaliście je w formularzu (Facebook, Discord itp.)
Dla nas – Medyków – najważniejsze jest wasze bezpieczeństwo! Dlatego staramy się wybrać mądrze osoby które NAJLEPIEJ nadają się do tego odpowiedzialnego zadania.